Ngriten temperaturat, moti sot kryesisht me diell

Ngriten temperaturat, moti sot kryesisht me diell

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë.Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18°C.

Era do të fryjë nga kuadrati i perëndimit dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme në regjionin e Gjakovës, me shpejtësi prej 20-54 km/h, njofton Meteo Kosova

Related Articles