Inter – Juventus: Formacionet startuese të derbit italian

Inter – Juventus: Formacionet startuese të derbit italian

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Interit dhe Juventusit.Dy rivalët e vjetër të futbollit italian do të masin forcat sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Giuseppe Meazza” në qytetin e modës.

Interi është në vendin e dytë me 50 pikë, ndërkaq Juventusi është i shtati me 38 pikë.

Rëndësia e fitores është e madhe në të dyja taboret, andaj pritet të jetë një ndeshje interesante në Milano.

Formacionet zyrtare:

Inter: Onana; Darmian, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco; Lukaku, Lautaro Martinez

Juventus: Szczesny, Gatti, Danilo, Bremer, De Sciglio, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostiq, Soule, Vlahoviq.

Related Articles