Barcelona – Real Madrid: Formacionet startuese nga kjo përballje e zjarrtë

Barcelona – Real Madrid: Formacionet startuese nga kjo përballje e zjarrtë

Barcelona dhe Real Madridi kanë publikuar 11-shet startuese në prag të “El Classicos” në kuadër të javës së 26-të në La Liga.Stadiumi “Spotify Camp Nou” do të jetë arenë e kësaj përballje ndërmjet dy rivalëve të përbetuar të futbollit.

Trajnerët Xavi Hernandez dhe Carlo Ancelotti kanë vendosur të startojnë me përbërjet më të mira që kanë në dispozicion.

Derbi i madh i futbollit spanjoll dhe botëror nis nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Sergio, Gavi, Lewandowski, Christensen, S.Roberto, F. de Jong, Raphinha, Kounde, Balde.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Kroos, Benzema, Modriq, Camavinga, Valverde, Vinicius, Rudiger.

Related Articles