Këndellet Juventusi, i kthehet fitoreve në Serie A.

Këndellet Juventusi, i kthehet fitoreve në Serie A.

Pas humbjes nga Atalanta, Juve e ka mundur në udhëtim skuadrën e Salernitanan, duke u rikthyer fitoreve në Serie A, me dy gola të shënuar, nga një në secilën pjesë, për epilogun përfundimtar 0:2, shkruan Gazeta Enigma.Dy sulmuesit, Alvaro Morata dhe Paulo Dybala shënuan për zonjën e vjetër.

Dybala shënoi i pari për mysafirët në minutën e 21’, duke e kaluar Juventusin në epërsi.

Edhe në pjesën e dytë Juve ishte dominuese, por golin e qetësisë e shënoi tek në minutat shtesë 90+5, për të mbyllur sfidën me fitore meritore prej dy golash diferencë. / Gazeta Enigma/

Related Articles