Serie A, mbyllen katër sfida të javës 15-të, tjerat të mërkurën dhe të enjten

Serie A, mbyllen katër sfida të javës 15-të, tjerat të mërkurën dhe të enjten

Serie A, Juventusi fiton në udhëtim, paralajmërim rikthim të madh pas “zhurmës mediale” të ditëve të fundit për kinse manipulime financiare, shkruan Gazeta Enigma.Të marten janë zhvilluar katër ndeshje në Serie A, poaq janë në programin e ditës së mërkurë, ndërsa dy të tjera zhvillohen të enjten, në kuadër të javës 15-të në Serie A.

Në ndeshjet e zhvilluara të marten në kuadër të javës 15-të në Serie A, janë shënuar këto rezultate, si në vijim.

Serie ARezultatet

Atalanta 4 – 0 Venezia

Fiorentina 3 – 1 Sampdoria

Salernitana 0 – 2 Juventus

Verona 0 – 0 Cagliari

Të mërkurën takohen:

Bologna – Roma

Inter – Spezia

Genoa – AC Milan

Sassuolo – Napoli

Të enjten:

Torino – Empoli

Lazio – Udineze

Related Articles