Kjo nuk duhej: Kosova nuk arrin më shumë se një barazim me Andorrën

Kjo nuk duhej: Kosova nuk arrin më shumë se një barazim me Andorrën

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar 1 me 1 në ndeshjen e dytë të fazës para-kualifikuese të Euro 2024, që mbahet vitin tjetër në shtetin e Gjermanisë.“Dardanët” barazuan në shtëpi ndaj Andorrës, në një ndeshje tejet interesante me dy gola që u shënuan në pjesën e dytë të takimit.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e shënuar nga ylli i Lille, Edon Zhegrova në minutën e 59’të.

Kurse goli i barazimit u shënua vetëm pas dy minutave. Realizator ishte Berto Rosas në minutën e 61’të.

Ekipi i Alain Giresse tentoi disa herë të shënonte golin e fitores, por nuk e arritën ta gjenin rrjetën lojtarët “Dardanë”, duke zhgënjyer tejë mase tifozët e pranishëm në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Me këtë barazim, Kosova tani shkon në kuotën e dy pikëve në pozitën e tretë. Kurse, Andorra fiton pikën e parë dhe pozicionohet në vendin e katërt.

Related Articles