Konfirmohet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, kjo është data dhe vendi

Konfirmohet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, kjo është data dhe vendi

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillojnë rimeçin e tyre, pas duelit të parë të zhvilluar këtë muaj.

Ndeshja e Tyson Furyt me Oleksandr Usyk do të zhvillohet më 21 dhjetor në Riad, ka njoftuar kryetari i Autoritetit të Përgjithshëm të Argëtimit të Arabisë Saudite, Turki Alalshikh.

Usyk doli fitimtar nëpërmjet vendimit të ndarë kur rivalët u takuan në fillim të këtij muaji për t’u bërë kampioni i parë i padiskutueshëm i peshave të rënda që nga Lennox Lewis në 1999.

Ishte publikuar mirë në fillim të luftës se kontrata Fury-Usyk përfshinte një klauzolë rimeçi.

Duke shkruar në mediat sociale të mërkurën, Alalshikh tha: “Revanshi… është planifikuar tani më 21 dhjetor 2024 gjatë sezonit të Riadit. Bota do të shikojë përsëri një tjetër luftë historike. Përkushtimi ynë ndaj tifozëve të boksit vazhdon. Shpresojmë që t’ju pëlqejë”.

Related Articles