E bujshme: Fury pezullohet nga boksi pas humbjes brutale ndaj Usyk

Tyson Fury është dënuar me një javë përjashtim nga boksi pas humbjes së tij ndaj Oleksandr Usyk fundjavën e kaluar.…

Laura Fazliu fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror

Laura Fazliu ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos në Abu Dhabi. Xhudistja jonë e nisi botërorin…

Dy xhudistë përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Botëror të Xhudos

Nesër (e diele) do të fillojë të zhvillohet Kampionati Botëror i Xhudos për Senior, ku pjesëmarrës është edhe ekipi i…

Meçi i shumëpritur, kjo është koha kur pritet të dalin në ring Fury dhe Usyk

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo ndeshje do të…

Nga Mike Tyson tek Lewis, parashikimet e botës së boksit për super meçin Fury – Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje…

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit/ Kur dalin në ring boksierët?

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet…

Përballja e shumëpritur Fury-Usyk, ja kur pritet të fillojë meçi

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet…

“Nxehen gjakërat” – Usyk dhe Fury përballen në paraqitjen e fundit para meçit të nesërm

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të ballafaqohen të shtunën në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite. Kampioni i peshave të…

Tyson Fury: Nëse fitojë ndaj Oleksandr Usyk, atëherë do jem boksieri më i mirë i të gjitha kohërave në peshat e rënda

Tyson Fury beson se një fitore ndaj Oleksandr Usyk e vendos atë në një klasë të vetme në peshën e…

Djokovic goditet me shishe në kokë nga një tifoz – VIDEO

Tenisti serb, Novak Djokovic është goditur me një shishe nga një tifoz pas ndeshjes së tij në turneun e Romës…