Nusrete Kumnova: I thash Albin Kurtit, pse veç djali jem Albioni nuk është kthy nga Serbia?

Nusrete Kumnova: I thash Albin Kurtit, pse veç djali jem Albioni nuk është kthy nga Serbia?

Nusrete Kumnova, udhëheqja e shoqatës “Thirrjet e nënave”, ka folur për fatin e të pagjeturëve nga lufta e fundit në Kosovë.Zonja Kumnova ka thënë se ndjenja e pritjes së kthimit të më të dashurëve, është e dhënë.

“Pritja e gjatë e prindërve është shumë e vështirë, këtë dhimbje nuk kasha dashtë as hasmit me ia uru, por ne kemi kërku që dy prindërit të jemi nganjëherë të na marrin në takime, ku bisedohet për çështjen e të pagjeturëve. Besoj kish shku pak më ndryshe” – tha fillimisht ajo.

Tutje, ajo ka treguar se çfarë i ka thënë kryeministrit Albin Kurti.

“Takimi me kryeministrin Kurti, kemi bisedu, unë kam bisedu, sepse shkoj shpesh dhe kërkoj pse veç djali jem Albioni, kur krejt grupi është kthy nga Serbia, janë gjetur në varrezat e Poroçaqit, dhe vetëm Albioni nuk është” – tregoi ajo.

Related Articles