Pas diellit “përvëlues”, Prishtina vërshohet nga shiu

Pas diellit “përvëlues”, Prishtina vërshohet nga shiu

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, në fare pak minuta është vërshuar nga reshjet e shiut, gjatë pasdites të së dielës.

Situatë më kritike raportohet të jetë në lagjet Bregu i Diellit dhe Mati.

Ndërkaq, Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë se ekipet emergjente janë në teren për ta mbajtur situatën nën kontrollë.

Për momentin nuk dihet nëse ky shi ka shkaktuar ndonjë dëm.

Related Articles