Zvicra përball Gjermanisë, këto janë formacionet zyrtare

Zvicra përball Gjermanisë, këto janë formacionet zyrtare

Në fare pak minuta Zvicra do të përballet me Gjermaninë.

Pas kësaj ndeshje, do të qartësohet se kush do ta kryesojë grupin A, por edhe cilat nga ekipet do të ecin drejt fazës së eleminimit direkt.

Gjermania veçse e ka siguruar kualifikimin, derisa Zvicra i ka katër pikë nga dy ndeshjet paraprake.

Tek “Helvetikët”, nga minuta e parë do të jenë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, derisa rezervë do të jetë Ardon Jashari. /Gazeta Enigma

Related Articles