Policia rrit sigurinë ndaj Shaqir Totajt pas kërcënimeve që mori – VIDEO

Policia rrit sigurinë ndaj Shaqir Totajt pas kërcënimeve që mori – VIDEO

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar.Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10 vjet ka bllokuar ndërtimin e transitit të ri në atë qytet, i ka dërguar përmes një shoku, djalit të kryetarit, mesazh me përmbajtje kanosëse.

Totaj rastin e lajmëroi në polici dhe pret nga organet e drejtësisë që të zbardhin atë.

Derisa policia arrestoi Faik Kryeziun bashkë me shokun e tij që i përçoi selamin.

Derisa familjarët e Kryeziut po ndjehen të mashtruar nga kryetari Totaj që siç thonë u ka premtuar zgjidhje të shpejtë kur ishte kandidat për kryetar.

Related Articles