Portieri rumun shënoi një nga autogolat më qesharak, gjyqtari e anuloi për një arsye të pabesueshme

Portieri i skuadrës rumune, Mioveni, Iustin Popescu ishte autor i një prej autogolave më të çuditshëm në histori të futbollit, por në fund gjyqtari e shpëtoi në fund duke ia anuluar golin.

Ai ishte duke luajtur në minutën e 15-të kur Popescu e nxori topin pas një gol-out dhe me atë rast goditi shokun e skuadrës në këmbë.

Topi u kthye në portë dhe vendasit nisën të festonin, por Hategan e anuloi menjëherë golin.

Arsyeja sipas tij ishte se topi u hodh në momentin kur Popesku e ktheu në lojë, gjë që shkaktoi një revoltë të madhe te lojtarët e Arges, të cilët nuk mund ta besonin se mbetën pa epërsi të dyfishtë.

Interesant është fakti se ata shënuan golin e tyre të vetëm në një triumf minimal (1:0) duke i dhënë Oance një autogol për Mioveni në minutën e 6-të.