Real Madrid – Man City: Mbyllet pjesa e parë e zjarrtë, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së kthimit mes Real Madridit dhe Manchester Cityt në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampioënve.

Rezultati pas 45 minutave të para është i barabartë 0:0 në stadiumin “Santiago Bernabeu” në Madrid.

Në këtë fraksion të parë, ishin futbollistët e Pep Guardiolës ata që e kishin iniciativën, duke u treguar mjaft të rrezikshëm.

“Qytetarët” përveç posedimit të topit që kishin në radhët e tyre, ata rrezikuan tri herë portën e vendasve, ndërsa Los Blancos nuk kishte asnjë goditje në portë.

Bernardo Silva kishte rast të artë nga afërsia, por goditjen e fuqishme të tij në korner e dërgoi me vështirësi portieri, Courtois.

Rezultati i ndeshjes së parë ishte 4:3 në favor të Manchester Cityt, andaj Real Madridit i duhet një gol për të barazuar rezultatin e përgjithshëm dhe të paktën ta dërgojë ndeshjen në vazhdime.

Fituesi i kësaj sfide në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve që luhet në Paris përballet me Liverpoolin.