Premier League, zhvillohen dy ndeshje në javën e 14-të

Premier League, zhvillohen dy ndeshje në javën e 14-të

Në Premir Ligën Angleze janë zhvilluar dy takime të javës 15-të, New Castlle United 1–1 Norwich City dhe Leeds United 1-0 Crystal Palace, shkruan Gazeta Enigma.Ndeshjet e para të javës 14-të, të zhvilluara në mesjavës, New Castle United 1-1 Norwich City dhe Leeds United 1-0 Crystal Palace, kanë hapur siparin e xhiros së radhës, asaj të 14-të, e cila gjatë javëve të ardhshme do të intensifikohet akoma më shumë, veçmas gjatë festave të fundivitit, për shkak të kalendarit të ngjeshur dhe domosdosë së pjesëmarrjes së klubeve nga ishulli në të gjitha evenimentet dhe kompeticionet, si në ato vendore ashtu edhe në ato ndërkombëtare, shkruan Gazeta Enigma.

Sot janë zhvilluar dy ndeshje dhe janë shënuar këto rezultate:

Neë Castlle United 1–1 Norwich City dhe

Leeds United 1-0 Crystal Palace

Të mërkurën zhvillohen:

Sauthampton – Leicester City

Watford – Chelsea

West Ham United – Brighton&Hove Albion

Wolverhampton – Burnley

Aston Vila – Manchester City

Averton – Liverpool

Tabela aktuale në Premier league duket kështu:

Premier League – Tabela aktuale

Related Articles