Spanja në finalen e Euro 2024, çfarë rekordi theu futbollisti i “Furisë së Kuqe”?

Spanja në finalen e Euro 2024, çfarë rekordi theu futbollisti i “Furisë së Kuqe”?

Dje Spanja ka mposhtur Francën në gjysmëfinalën e Kampionatit Evropian, Euro 2024.

Kështu spanjollët janë finalistët e parë të këtij kompeticioni derisa, finalisti i dytë mbetet të zbulohet sonte mes Anglisë dhe Holandës.

Mirëpo dje gjatë ndeshjes, ylli 16-vjeçar i kombëtarës spanjolle theu një rekord të ri.

Lamine Yamal është bërë lojtari më i ri që shënon në një Evropian.

16-vjeçari barazoi rezultatin për Spanjën, 1:1, me një supergol nga 25 metra distancë në minutën e 21-të. /Gazeta Enigma

Related Articles