Spanja në finalen e Euro 2024, çfarë rekordi theu futbollisti i “Furisë së Kuqe”?

Dje Spanja ka mposhtur Francën në gjysmëfinalën e Kampionatit Evropian, Euro 2024.Kështu spanjollët janë finalistët e parë të këtij kompeticioni…

Joselu për Kroosin: Shpresoj ta pensionojmë para kohe

Ndonëse në qershor e fituan Ligën e Kampionëve me Real Madridin, të premten Joselu i Spanjës dhe Toni Kroosi i…

Lufta për çerekfinale, ndeshje interesante sot në Euro 2024

Në kuadër të Kampionatit Evropian, sot do të luhen edhe dy ndeshje mjaft interesante.Në ora 18:00, Franca do të përballet…

Një person nga Shqipëria kanos me thikë një kosovar, intervenon Policia

Një person nga Shqipëria e ka kanosur me thikë një kosovar në Prishtinë.Për këtë arsye policia ka arrestuar të dyshuarin…

Euro 2024: Futbollisti i Hungarisë bie pa ndenja në fushë

Hungaria është duke zhvilluar ndeshjen ndaj Skocisë në Euro 2024.Barnabas Varga, futbollist i Hungarisë ka rënë pa ndjenja në fushë…

Kërcënimet ndaj gazetarit Arlind Sadiku, reagon AGK-ja

Gazetarit Arlind Sadiku gjatë së mërkurës i është hequr akreditimi nga UEFA, pasi që në ndeshjen Angli-Serbi, ka bërë shqiponjën…

Polici gjerman në Hamburg, kërcen me këngë shqipe dhe bën shqiponjën

Tifozëria shqiptare në Euro 2024 vazhdon të mbetet kryefjala në mesin e shumë zhvillimeve gjatë këtij kampionati.Mijëra mbëshetetës shqiptarë, pushtojnë…

Reagon gazetari Sadiku: Të reagoj shteti per përjashtimin tim

Gjatë ditës është raportuar se UEFA ka përjashtuar gazetarin Arlind Sadiku, nga Kampionati Evropian, Euro 2024, duke i tërhequr kështu…

Euro 2024, gjermanët përballen me hungarezët

Gjermanët sot do të përballen me hungarezët, në kuadër të Kampionatit Evropian, Euro 2024.Gjermanët kërkojnë fitoren e dytë, derisa hungarezët…

Ndeshja e dytë e kombëtares, shqiptarët përballen me kroatët

Kombëtarja e Shqipërisë sot do të zhvillojë ndeshjen e dytë në grupe në kuadër të Kampionatit Evropian, Euro 2024.Kuqezinjtë do…