Ish-këshilltari i Thaçit: Qeveria s’ua ndali dasmat mërgimtarëve për të shpëtuar jetë njerëzish

Ish-këshilltar i ish-presidentit Thaçi, Adil Behramaj ka reaguar për manovrat politike të Vetëvendosjes dhe presidentes Vjosa Osmani për shtyrjen e…

Osmani shkon në Turqi, Behramaj: “Aman, veç kremin mos ta harron se soset”

Ish-këshilltari i Thaçit, Adil Behramaj, i ka reaguar presidentes Osmani e cila sipas të gjitha gjasave ka shkuar për pushime…

Behramaj ironizon me Kurtin: E vërtetë që uji i Greqisë aktualisht është më i mirë se uji i Deçanit

Ish-këshilltari i ish-presidentit, Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka “thumbuar” kryeministrin e vendit, Albin Kurti. Pasi që Kurti që nga 8…

Behramaj: Kurti e Osmani, thellësisht janë të vetëdijshëm që fitorja e tyre ishte si fitore në tavolinë

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj, tha se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, nuk kanë shprehur interesim për…

Largim i ri nga AKI-ja, drejtori Petrit Ajeti ia ndërpret kontratën bashkëshortes së njeriut të Thaçit

Presidentja, Vjosa Osmani, dhe kryeministri, Albin Kurti, kanë marrë vendim për ta shkarkuar Vlora Hysenin nga pozita e zëvendësdrejtoreshës së…

Ish-këshilltari i Thaçit: Gërvalla e rrënon çdo pritje, është fytyra e paskuqur e Qeverisë Kurti

Ish-këshilltari, Adil Behramaj, i ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave të ministres së Jashtme, Donika Gërvallës, për…

Behramaj: Gërvalla pa fije turpi po bëhet avokate e Serbisë

Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka pasur disa kritika për ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, pas…