Eksperti amerikan: Kurti duhet t’i dëgjojë SHBA-të dhe t’i normalizojë raportet me Serbinë

Eksperti amerikan për politikën dhe çështjet e Lindjes së Mesme, Alon Ben-Meir, i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin…

Ben-Meir thotë se Kosova të ketë kujdes nga agjenda islamike e Erdoganit

Profesori amerikan, njëherësh ekspert i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben-Meir tha se institucionet e Kosovës duhet të tregohen të…

Alon Ben-Meir: Vuçiq duhet të kërkojë falje dhe të heqë emrin e “Kasapit të Bosnjës” nga rruga

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben-Meir, ka thënë ditë më parë, se Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, emëroi…

Profesori amerikan: Pamjet tek “1 Tetori” dëshmi e dështimit të qeverisë Kurti

Profesori dhe eksperti amerikan për Ballkanin Perëndimor, Alon Ben Meir, ka thënë se është tronditur nga pamjet e djeshme nga…