A mund t’i ofrojë Kosova siguri lojtarëve të Izraelit nëse zhvillohet ndeshja e 15 tetorit në Prishtinë?

Lufta që po zhvillohet mes Izraelit dhe Palestinës ka bërë që jeta të mos zhvillohet në shtetin e Izraelit, e…

Zeqiri për rikthimin e SC Gjilanit: Lajmi më i mirë për futbollin kosovar në vitin 2023

Futbolli kosovar mori lajme të mira gjatë kësaj jave, pasi skuadra e SC Gjilanit i ka nisur stërvitjet dhe do…

Bekim Isufi dhe Arben Zeqiri tregojnë se a janë të gatshme skuadrat kosovare për fillimin e sezonit pranveror

Sezoni pranveror në Superligën e Kosovës në futboll do të nisë të shtunën. Lideri i Superligës, Gjilani, sezonin pranveror do…

BKT Superliga – afati i janarit ‘i zbehtë’, me pak interesime për transferime të lojtarëve

Gjilani, Ballkani, Drita, Llapi, kjo ishte radhitja vjeshtore e top ekipeve pretendente për titull në edicionin 2021/2022. Edhe pse ka…

Ish futbollisti Alban Hyseni i vuri djalit emrin Anel, kjo është arsyeja

Ish futbollisti njiherit trajner i FC “Gjilanit”, Alban Hyseni, ia vuri emrin Anel djalit të tij, për shkak të kapitenit…