Deputeti i PDK-së e quan “rrenc” kryeministrin Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati, përmes një fotografie në Facebook, ka bërë të ditur se nuk ka…

Deputeti i PDK-së ia dhuron Kurtit një “xhip të zi”

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati, ka ironizuar me kryeministrin Albin Kurti, duke ia dhënë një veturë të…

Kastrati i PDK-së thumbon deputetët e LVV-së: Mu keni zverdh diçka prej të dielës

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka thumbuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Gjatë…

Deputeti i PDK-së: Rusia e Serbia ishin kundër Marrëveshjes së Rambujesë, në Kosovë ishte Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati, ka akuzuar kryeministrin e vendin, Albin Kurti, duke thënë se në vitin…

Dugolli i reagon ORCA-s që e akuzoi për plagjiaturë: Praktikantët nuk duhet të bijnë pre e e-maileve anonime

Profesori universitar, Bujar Dugolli i ka reaguar Organizatës për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), e cila përmes një konference…

ORCA zbulon plagjiaturën e Bujar Dugollit dhe deputetit Ardian Kastrati

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim përmes një konference për shtyp para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, ka akuzuar…

Deputeti i PDK-së: Për një muaj më vdiqën 2 anëtarë të familjes në mungesë të terapisë në spital

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia nuk po përgjigjet pyetjes…

Deputeti i PDK-së, e quan Faton Pecin “legen” e “qenef”

Në mesin e përplasjes fizike, deputetët e Kuvendit të Kosovës e ofenduan njëri tjetrin me epitete të shumta në seancën…