Atletico Madridi bëri rikthimin sensacional ndaj Real Sociedad

Atletico Madridi ka bërë një rikthim sensacional ndaj Real Sociedadit për të marrë një pikë në javën e dhjetë në…

Formacionet zyrtare: Atletico dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen kryesore të raundit të tretë

Në Estadio Wanda Metropolitano, Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë kryendeshjen e raundit të tretë të fazës grupore në Ligën e…

Atletico Madridi i fortë për Barcelonën, fitore e sigurt e kampionëve të Spanjës

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Barcelonës me rezultat 2-0, në derbin e La Ligas për javës e tetë. Kampionët…

Fitore në ‘frymën e fundit’ – Atletico Madrid përmbys Milanin në shtesë!

Atletico Madridi është rikthyer nga disavantazhi për ta mposhtur Milanin në San Siro (2-1), ndërkohë që vendasit pjesën më të…

Atletico Madridi i falet Luis Suarezit, uruguaiani shënon dy herë në fitoren e ‘Los Colchoneros’

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Getafes me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 6-të në La Liga. Ndeshja…

Saul merr numrin e Hazard dhe Salah të Chelsea

Mesfushori spanjoll, i cili ju bashkua Bluve të Londrës si i huazuar nga Atletico Madridi, ka marrë fanellën që për…

Griezmann mesazh për tifozët e Barcelonës pas rikthimit te Atletico Madridi

Antonio Griezmann e kompletoi rikthimin e tij te Atletico Madridi në ditën e fundit të afatit kalimtar. Sulmuesi francez kaloi…

E konfirmon La Liga, Griezmann kthehet në Atletico Madrid – de Jong huazohet në Barcelonë

Të gjitha mediat prisnin një kalim të Mbappes në Real Madrid, loja në transfere sonte është luajtur në anën tjetër.…

Atletico i kërkon 60 milionë euro për Trippier

Manchester United dhe Arsenali janë të interesuar për mbrojtësin e djathtë anglez. “Los Colchoneros” nuk janë të gatshëm të heqin…

Një fëmijë vdes duke e festuar titullin e Atletico Madridit

Një 14-vjeçar vdiq të shtunën derisa po e festonte titullin e Atletico Madridit në La Liga. Ai nxori gjysmën e…