“A bon me qitë jashtë a e qes unë?”, Hisen Berisha nxehet pasi Salih Zyba i thotë komunist, ndërhyn Bekë Berisha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba i është referuar deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berishës si “komunist” dhe…

“Çele guri gojën” – Kryetari i Komisionit për Siguri, Bekë Berisha s’ka koment për zhvillimet në veri

Kryetari i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes në Kuvendin e Kosovës, Bekë Berisha i AAK-së, s’e ka idenë…

Kërkohet dorëheqja e ministres – “Vendimi i Nagavcit është qesharak, prindërit nuk i kanë mjetet për ti blerë librat”

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në konferencën e fundit për media ka deklaruar se është duke e shqyrtuar mundësinë e…

Berisha i reagon Nagavcit: Arritën me bo shtetin hajgare, vjedhje edhe në libra të fëmijëve

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, ka reaguar për mosdhënien e librave për fëmijet sivjet, i cili…

Bekë Berisha ironizon me Ridvan Muharremin: Pse s’po i tëhollon petët e laknorit, po përzihesh në kontrabandë të armëve

Pronari i furrës së shndërruar në restorant ‘Bukë e zemër’, Ridvan Muharremi, është arrestuar mëngjesin e sotëm, pasi i njëjti…

“Kur të foli unë ti veç e kqyr kompjuterin”, debat në mes të Bekë Berishës dhe Dimal Bashës

Po vazhdon të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës .Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka kritikuar qeverisjen dy vjeçare të…

Berisha: Hajni e nepotizëm si asnjëherë më parë, i di edhe hajnat me emër

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, teksa po fliste në lidhje me korrupsionin, u shpreh se tani si asnjëherë më parë…

Berisha: Asociacioni i shërben Serbisë si vegël destabilizuese në Kosovë

Debati lidhur me Propozimin Evropian – Marrëveshjen drejt normalizimit mes Kosovës dhe Serbisë, u mbajt të enjten me kërkesën e…

“U “ç’kap” BQK-ja”

Kryetar i Bordit të Bankës Qendrore është zgjedhur Bashkim Nurboja. Lajmin e ka bërë të ditur vet Banka Qendrore, ku…

Konjufca i reagon ashpër Berishës: E keqpërdore foltoren e Kuvendit

Në seancën e Kuvendit ku po diskutohet Strategjia e Sigurisë së Kosovës për vitet 2022-2027, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe deputeti…