Deliu – Kodra flet për deklaratën rreth rastit “Kumanova”: Të arrestuarit nuk i kam quajtur terrorist

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra ka sqaruar sot në Kuvendin e Kosovës deklaratën e saj të…

Blerta Deliu për grupin “Kumanova”: Nuk kam thënë e as nuk besoj që ata janë “terroristë”

Deputetja Blerta Deliu-Kodra ka reaguar nëpërmjet llogarisë së saj në Facebook lidhur me debatin që u zhvillua sot në Kuvendin…

Deliu-Kodra: Mosftesa në Samitin e Demokracive dëmton imazhin dhe argumentin lobues për njohje

Edhe deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra ka reaguar për mosftesën e Kosovës në Samitin e Demokracive në Shtetet e…

Deliu-Kodra: Kuvendi të ndërprejë pushimin dhe t’i kthehet urgjentisht punës

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, të dielën ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, që urgjentisht t’i kthehen punës,…

Deliu akuzon Qeverinë për bllokimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare

Partia Demokratike e Kosovës po akuzon Qeverinë Kurti se ka bllokuar vendin në aspektin ndërkombëtar. Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra…

Pas votimit të rishikimit të buxhetit, njohësit e ekonomisë flasin për planin buxhetor

Optimist, por jo të plotë e ka konsideruar rishikimin buxhetor të vitit 2021, njohësi i ekonomisë, Haki Shatri, shkruan Gazeta…

“Sot Albin Kurti dha dorëheqje”

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka dhënë dorëheqje…

Deliu-Kodra: Ndjej keqardhje për llojin e pushtetit që ka zgjedhur të qeverisë Albin Kurti

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu ka kritikuar ashpër kryeministrin Albin Kurti për qasjen e tij karshi…

Deliu: Presidentja Osmani urgjentisht të emërojë anëtarin e dytë të PDK-së në KQZ

Deputetja e PDK-së Blerta Deliu ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që urgjentisht të emëroj anëtarin e dytë të PDK-së…

Deliu-Kodra: Në KQZ ka ndërhyrje politike

Blerta Deliu-Kodra, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, në shqyrtimin e raportit për vitin 2020 të Komisionit Qendror të…