Pas paralajmërimeve për vërshime, rriten masat parandaluese në Deçan dhe Junik

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë ditës së nesërme si pasojë e reshjeve mund të ketë vërshime në…

Vdiq pasi i ra një dru në kokë, vëllai i viktimës rrëfen ngjarjen

Ilir Tolaj nga Deçani ka vdekur të premten, pasi i ka rënë një dru në kokë, teksa ishte duke prerë…

VIDEO: Dy vdekje në Deçan, njëri digjet në shtëpinë e tij e tjetri goditet nga lisi

Të premten në Deçan, kanë ndodhur dy vdekje në rrethana të pazakonshme, raporton Gazeta Enigma. Një 40-vjeçar është gjetur i…

Reagon kryetari i Deçanit pas arrestimit të tre personave për vrasjen në Gllogjan

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka reaguar pas arrestimit të tre personave të dyshuar për vrasjen në Gllogjan. Përmes një…

Postoi video duke shtënë me armë, arrestohet një person në Deçan

Një person është arrestuar të premten nga Policia e Kosovës, pas një pranimi të një video-incizimi ku i dyshuari e…

Kirurgë ndërkombëtar dhe shqiptarë bëjnë homazhe në Prekaz

Pas përfundimit të Kongresit të Parë Klinik të organizuar nga Kolegji i Kirurgëve të Kosovës në Prishtinë, në mëngjesin e…

Dy franceze konvertohen në islam në një xhami në Kosovë

Hoxhë Nazim Ramadani, ka njoftuar se sot në fshatin Strellc i Epërm-Deçan pas namazit të drekes me deshirë dhe vullnet…

Prokuroria identifikon dy serbët e dyshimtë që kishin vizituar Deçanin para helmimit të ujit

Prokuroria Themelore në Pejë ka njoftuar se ka bërë identifikimin e dy personave të nacionalitetit serb, që ishin parë në…

Konfirmohen baktere në ujin e Deçanit, Ramosaj merr vendim për “Hidrodrinin”

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” nuk do e ketë më komunë e Deçanit në menaxhim, kështu tha kryetari i kësaj…

Pusetat e pasiguruara dhe dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit – “kishin pyetur se ku ndodhet Manastiri”

Pushimore të ujit në komunën e Deçanit, kompania e ujësjellësit “Hidrodrini” i ka 18. Njëra nga to, të cilën ekipi…