Hoxha – Kurtit: Rritja ekonomike nuk po shihet, përveç rritjes enorme të çmimeve

Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës, Eliza Hoxha, në fjalën e saj para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka ftuar…

Pakënaqësi në PDK rreth emrave të propozuar për kryesinë e re

Zyrtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Ismaili ka reaguar në lidhje me emrat të cilët po përfliten se janë…

Kryeministri kroat i përshëndeti në shqip të aksidentuarit me autobus

Deputetja shqiptare në parlamentin kroat, Ermina Lekaj- Prljaskaj, ka folur rreth tragjedisë që ndodhi të dielën në Kroaci ku humbën…

21 vjeçarja nga Kosova në garë për deputete: Dua të jem shqiptarja e parë në Bundestag

Dafina Berisha, 21 vjeçarja nga Kosova, po dëshiron të bëhet deputetja e para shqiptare në Bundestagun gjerman. Ajo i ka…

Deputetja e PDK-së: Ambasadorët nuk do të emërohen deri në nëntor, do të kemi krizë diplomatike

Deputetja e PDK-së dhe anëtarja për politikë të Komisionit për Punë të Jashtme, Ariana Musliu-Shoshi, është ankuar për mungesën e…

Deputetja e PDK-së thotë se është kërcënuar nga një prej anëtarëve të KSHC-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha, ka thënë se po kërcënohet nga njëri prej anëtarëve të pozazgjedhur të…

Mbulohet deputetja Duda Balje

Ajo është njëra nga deputetet më të pëlqyera e më të komentuara në Kuvendin e Kosovës. Fjala është për Duda…