Gërvalla për Lajçakun: Presim që ai të jetë më serioz në dialog

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, ka deklaruar se po përgatiten që vitin e ardhshëm ose…

Sindikatat kërkojnë që Qeveria t’i hap dyert për dialog

Në Kosovë protestat kohët e fundit janë bërë të shpeshta. Ato po përdoren për të shprehur pakënaqësitë, megjithatë rezultatet nuk…

Komandanti i KFOR-it: Situata e sigurisë stabile, mbështesim dialogun

Para tre javësh, gjeneralmajori i Ushtrisë Hungareze, Ferenc Kajari, mori detyrën si Komandant i KFOR-it. Në një intervistë për KosovaPress,…

Macron fton Kosovën e Serbinë për gjetjen e një kompromisi dhe arritjen e marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, para takimit në Pallatin Elisee në Paris kanë mbajtur…

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut duke mos implemetuar marrëveshjet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka deklaruar se institucionet e vendit duhet të bëjnë një verifikim të marrëveshjeve…

Petkoviq: Serbia është gati për dialog, njohja nuk është temë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Petar Petkoviq ka thënë se Serbia është absolutisht e gatshme të vazhdojë dialogun…

Serwer për dialogun Kosovë – Serbi: Unë dyshoj se do të ketë një marrëveshje për njohje

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka deklaruar në Prishtinë se rruga më…