Gërvalla delegacionit të Danimarkës: Sanksionet ndaj Serbisë janë domosdoshmëri

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla u takua me delegacionin e Danimarkës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit…

Gërvalla me mesazh për Ramën: Duhen deklarata më të matura, jo të hapim probleme

Ministra e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka kundërshtuar nga Tirana qëndrimet e kryeministrit Rama në lidhje me Kosovën. Gjatë…

Kurti dhe Gërvalla mbledhin ambasadorët e huaj, kërkojnë dënimin e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me Ministren e Jashtme, Donika Gërvalla, kanë pritur në një takim ambasadorët dhe diplomatët e akredituar…

Gërvalla kritikon ndërkombëtarët: Politika e zbutjes ndaj Serbisë ka dështuar

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla ka reaguar pasi ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla publikoi identitetin e një prej…

Deputetja Deliu-Kodra tallet me Gërvallën: Mirëmëngjesi nga republika popullore o tigra

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka ironizuar me deklaratat e ministres së jashtme, Donika Gërvalla, në lidhje me Bashkimin Evropian,…

Ministrja Gërvalla shkon në seancë pa avokat, dështon gjykimi ndaj saj për mosraportim të pasurisë

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar ndaj ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika…

Gërvalla për Vuçiqin: Ishte ministër propagande në vitin 99′, nuk kërkoi falje kurrë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schwartz, ka qëndruar sot në Bruksel, dhe ka ndarë një fotografi para selisë së…

Donika Gërvalla për Reuters: Kosova e hapur për zgjedhje të reja në komunat e goditura nga trazirat

Kosova është e hapur ndaj mundësisë së zgjedhjeve të reja në katër komuna veriore me shumicë serbe pas trazirave, por…

Gërvalla: Dy vite më parë qytetarët zgjodhën ndryshimin dhe votuan kundër keqqeverisjes

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla–Schwarz, në dyvjetorin e zgjedhjeve të fundit nacionale, vlerëson se sundimi i…

“Çka ka Albini-Kallxon Martini!” – PDK publikon video për rastin e Berishajt (VIDEO)

Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar sot një video që përmbledh faktet lidhur me raportimet për aferën milionëshe me protagonist…