Ditë e rëndë për Drenasit, aksident tjetër mes pesë automjetesh, 10 persona të lënduar

Dhjetë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti tjetër të ndodhur sot në një fshat të komunës…

Voton 87-vjeçari nga Drenasi: Ëndërr e kam pa me votu

Qendra më e madhe e votimit në Drenas, shkolla “Rasim Kiqina” është hapur me kohë. Në këtë qendër ka ka…

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e 23-vjeçares nga Drenasi

Një vajzë 23-vjeçare nga fshati Zabel i Drenasit ka vdekur në Klinikën Emergjente të QKUK-së. Sipas kësaj të fundit, e…

Lladrovci: Për këtë arsye kam armiq në PDK

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, njëherësh edhe kandidat për kryetar të kësaj komune nga radhët e PDK’së, ka…

Lladrovci: Paralajmërimet u konfirmuan – do të rikandidoj për kryetar të Drenasit

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka konfirmuar se do të jetëRamiz Lladrovci për kryetar të komunës që tashmë drejton. Ai…

Hoxha nga Drenasi fal bajramin me tirqi dhe plis

Myslimanët edhe në Kosovë po kremtojnë festën e Fitër Bajramit, festë kjo që vjen pas agjërimit të muajit të Ramazanit.…

Lladrovci flet për zhvillimet në Kuvend: Askush nuk është mbi Kosovën

Kryetari i komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ka komentuar zhvillimet e sotme në Kuvend, duke potencuar se “mosreagimi me kohë…