Zjarr në kabinat e plazhit në zonën Iliria në Durrës

Shërbimet zjarrfikëse në Durrës kanë marrë një telefonatë këtë të mërkurë rreth orës 15:45 për zjarr në një kabinë në…

Drejt Kosovës me makinën me tetë emigrantë, arrestohet 28-vjeçari në Mirditë

Policia e Shtetit në Shqipëri ka njoftuar se një 28-vjeçar me banim në Durrës u arrestua në Mirditë duke transportuar…

Edi Rama viziton afganët e strehuar në Durrës

Sot në orët e para të mëngjesit kanë ardhura afganët e parë në Shqipëri. 121 fëmijë e gra afgan janë…

Pamje nga arritja e afganëve në Shqipëri

Tashmë kanë mbërritur 121 afganët e parë në Shqipëri. Në aeroportin e Rinas-it, ishte Ministrja për Evropë dhe Punë të…

Pas mesnatës pritet të mbërrijë avioni me grupin e parë të afganëve në Shqipëri

Një grup i parë qytetarësh afganë që do të strehohen përkohësisht në Shqipëri pritet të mbërrijë në aeroportin ushtarak në…

Shpërthen bombola e gazit në Durrës, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në Durrës. Policia bën të ditur…

Plagoset një person në Durrës pas të shtënave me armë

Një person ka mbetur i plagosur në Durrës, si pasojë e një konflikti momenti që degradoi deri në nxjerrjen e…

Humb jetën një 20 vjeçar pasi shpërthen goma e kamionit në Durrës

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Durrës, në lagjen nr.14/1, Kënetë. Si pasojë e shpërthimit të një…

Irritohen pushuesit në Durrës, publikohen foto të shkrimeve ku shahet Kosova

Imazhe aspak të mira kanë ardhur nga Durrësi, ku aty në një hapësirë të plazhit është shkruar ‘F*ck Kosova’. Padyshim…

Detaje të reja: Si u zbuluan 400 kg kokainë dhe 2 ngarkesat e tjera

Policia e Kosovës kapi 400 kilogram kokainë në një konteiner me mish që vinte nga Brazili. Siç mëson abcnews.al, bëhet fjalë…