Rekordi i Yamal, kush janë 10 golashënuesit më të rinjë në histori të Evropianit

Lamine Yamal pa dyshim se ka qenë njëri ndër lojtarët më të komentuar dhe me performancë më të mirë në…

Holanda përballë Anglisë, kombëtaret luftojnë për vendin në finalen e Euro 2024

Sonte do të luhet gjysmëfinalja  e dytë e Euro 2024.Holanda përballë do ta ketë Anglinë, kombëtare këto që do të…

Spanjë – Francë: Përfundon pjesa e parë, shënohen tre gola

Ka përfunduar pjesa e parë gjysmëfinalës së parë të Euro 2024.Spanja po përballet me Francën. Të dy kombëtaret kërkojnë finalen…

Gjysmëfinalja e Euro 2024: Franca kalon në epërsi ndaj Spanjës

Kombëtarja fraceze ka kaluar në epërsi qysh në minutën e 9-të.Ishte Randal Kolo Muani ai që shënoi për francezët, duke bërë…

Nis ndeshja e gjysmëfinalës së parë, Spanjë – Francë

Ka nisur ndeshja e gjysmëfinalës së Kampionatit Evropian.Spanja ka përballë Francën. Të dy kombëtaret kërkojnë finalen nga kjo ndeshje.Mbetet të…

Gjysmëfinalja e Euro 2024-shit, Spanja shumë afër të thyej një rekord

Sonte kombëtarja spanjolle do të përballet me atë fraceze, në Euro 2024.Dy kombëtaret janë fare pranë finales së madhe të…

Spanja përballë Francës, De la Fuente me kërkesë ndaj yllit 16-vjeçar

Spanja përballë do ta ketë kombëtarën franceze, në gjysmë finale të Euro 2024.Njëri ndër lojtarët më të komentuar të këtij…

Humbi penalltinë ndaj Anglisë, Akanji: Ndjehem sikur e kam zhgënjyer gjithë shtetin tim

Anglia dje mposhti kombëtarën zviceriane, në penallti pas vazhdimeve.Fakti që humbi penalltinë e ka prekur goxha Manuel Akanjin, pasi ai…

Euro 2024 drejt fundit, deri tani u shënuan mbi 100 gola

Dalëngadalë Kampionatit Evropian, Euro 2024, po i vije fundi.Emocione të panumërta janë dhuruar brenda fushës dhe jashtë saj.Tashmë janë mësuar…

Heidi, gruaja e futbollistit turk – dikur bënte tifo për ish të dashurin boksier shqiptar

Goli i shënuar nga Merih Demiral në Euro 2024, e ka rikthyer edhe njëherë në qendër të vëmendjes, modelen shqiptare…