Köln-i i Gjermanisë “pushtohet” nga muzika shqipe, festë në festivalin e shqiptarëve

Në Köln të Gjermanisë po jehohet shqip. Shumë shqiptar janë mbledhur për të kënduar një zëri këngët e artistëve të…

Tragjedi në SHBA: Tetë persona të vdekur në festivalin e muzikës

Tetë persona vdiqën dhe qindra të tjerë u lënduan në natën e së premtes gjatë ceremonisë hapëse të një festivali…

Aktori Mentor Zymberaj me “Ëndrrat e Hamletit” merr vlerësime maksimale në Rusi

Aktori kosovar Mentor Zymberaj është paraqitur në natën e dytë të Festivalit Ndërkombëtar të Monodramës “Pdtrovsky Fest” në Russi. Ai…

Hapet pavioni i Kosovës në festivalin e Kanës

Për të dhjetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezente në festivalin e Kanës me pavijon…