Kelmendi: Qeveria Kurti- qesh e ngjesh

Gëzim Kelmendi nga Partia Fjala qeverisë Kurti iu ka drejtuar me kuptimin “qesh e ngjesh”, kjo pasi së fundi qeveria…

Debat i ashpër mes Kelmendit dhe Krasniqit — “Kah të buron homofobia?”, “T’u paskan prish dhëmbët përpara”

Gazetari, Vullnet Krasniqi, dhe kreu i partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi, në emisionin Pressing të T7, kanë zhvilluar një debat të…

“Qeveria Kurti me votat e muslimanëve del në mbështetje të terrorit”

Ministria e Punëve të Jatshme të Kosovës, të dielën përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se si…

Kelmendi-qeverisë: Mbroni nxënëset nga dhuna seksuale

Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka kërkuar nga Qeveria që edukata fetare të futet urgjentisht në shkolla, pas rastit…