Prindërit e Thaçit arrijnë në Hagë, do ta takojnë pas gati dy vjetësh (VIDEO)

Prindërit e ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçi, kanë arritur në qendrën e paraburgimit në Hagë, shkruan Gazeta Enigma. Haxhi dhe…

Prindërit e Thaçit udhëtojnë për në Hagë, do ta takojnë pas gati dy vjetësh

Prindërit e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kanë udhëtuar për në Hagë. Haxhi dhe Hyra Thaçi pritet ta takojnë djalin…

ZPS thotë se s’ka defekte në akuzat e reja, kërkon të hudhet poshtë mocioni i mbrojtjes së Thaçit

Përmes një shkrese drejtuar gjyqtarit paraprak, Zyra e Prokurorit të Specializuar( ZPS) ka pretenduar se nuk ka defekte në akuzat…

Liburn Aliu tregon se a ka takuar Hashim Thaçin e Kadri Veselin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se VV dhe qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti…

Vlora Çitaku e viziton Thaçin në Hagë

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka vizituar ish-shefin e saj, Hashim Thaçi, dje në Hagë. Ajo ka thënë se…

Thaçi e Haradinaj në Raportin e Freedom House 2022: Figura të lidhura me krimin e organizuar dhe korrupsionin

Sipas Raportit të Freedom House për vitin 2022 në të cilin Kosova përshkruhet si vend pjesërisht i lirë, ka një…

Kryediplomatja ruse e akuzon Thaçin se ishte trafikant i organeve të serbëve: “Albright ishte ideologe e bombardimeve”

Ministrja e Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, ka reaguar në lidhje me vdekjen e ish-sekretares së Shteteve të…

Memli Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: E presim kthimin e tyre triumfues

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar të dielës se i ka vizituar në Hagë dy ish-liderët…

Djali i Thaçit: Bab, sot e kësaj dite më ndalet zemra kur të shoh duke shpallë Kosovën shtet

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit Hashim Thaçi ka uruar 14 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Endrit Thaçit tha se sot…

Caktohet paneli i Apelit që do të vendos mbi ankesën e Thaçit e Veselit ndaj vendimit për ndryshime në aktakuzë

Kryetarja e Gjykatës Specialës, Ekaterina Trendafilova, ka caktuar panelin e Apelit që do të vendos mbi ankesën e mbrojtjes së…