Gjykimi i Gucatit dhe Haradinajt në Hagë – përfundon dëgjimi i dëshmitares eksperte

Gjykimi ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitares eksperte, Anna Myers. Ajo…

Vazhdon edhe sot seanca ndaj Gucatit e Haradinajt

Edhe sot pritet të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati…

Mungon në seancë, Gucati në gjendje jo të mirë shëndetësore

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Kështu të…

Vazhdon seanca ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt

Edhe gjatë ditës së mërkurë në Dhomat e Specializuara të Hagës do të vazhdojë seanca ndaj ish-krerëve të Organizatës së…

Spacialja ua vazhdon masën e paraburgimit Gucatit dhe Haradinajt

Edhe pas pranimit të informacionit të kërkuar nga Policia e Kosovës, trupi gjykues ua ka vazhduar paraburgimin Hysni Gucatit dhe…

Dy dëshmitarë të ZPS-së do të ftohen sërish në gjykimin ndaj Gucatit e Haradinajt

Ka përfunduar për këtë javë gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, raporton Gazeta Enigma. Në…

Gucati: Do të vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumente në zyrat tona

Po vazhdon edhe sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, në Gjykatën Speciale të Kosovës…

Gucati: Specialja e ka falënderuar Gjykatën serbe për bashkëpunim

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka vazhduar dëshminë e tij në Dhomat e Specializuara…

Gucati: Në dokumente kam parë emra të prokurorëve të Speciales duke bashkëpunuar me ata serbë

Hysni Gucati është deklaruar sot lidhur me akuzat që rëndojnë mbi të nga Gjykata Speciale në Hagë. Ai pranoi se…

Gucati para Speciales: Do të jepja dorëheqje brenda 24 sekondash, nëse do të rridhte ndonjë dokument nga zyra ime

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka dhënë dëshminë e tij sot…