Kërkohet më tepër angazhim nga Qeveria Kurti për mbrojtjen e njohjeve

Më 16 janar, ministri i Jashtëm i Togos Robert Dussey, deklaroi në Beograd se shteti i tij ka tërhequr njohjen…

Mushkolaj: Me 2018, Rama ekzaltohej për fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, tani kujdeset mos ta lëndojë Vuçiçin

Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka reaguar edhe ndaj kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, lidhur me deklaratën e tij për ndeshjen…

Mushkolaj për grevën e SBASHK-ut: Nxënësit janë humbësit më të mëdhenj, një muaj i çuar kot për shkak të arrogancës dhe inateve

Sot më 3 tetor ka filluar mësimi në të gjitha shkollat në Kosovë, pas suspsendimit të grevës për më shumë…

Sipas analistëve politikë këto janë dy arsyet kryesore për ftohjen e marrëdhënieve mes Kurtit dhe Ramës

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë të hënën arritën pajtueshmëri për nënshkrimin e 19 marrëveshjeve në sektorë të ndryshëm.…

Mushkolaj: Bizneset po mbesin pa punëtorë, askush nuk punon si skllav

Analisti Imer Mushkolaj ka reaguar ndaj ankesave të bizneseve se po mbesin pa puntorë, shkruan Gazeta Enigma. Mushkolaj ka shkruar…

Skandali financiar i ambasadorit Berishaj, kërkohet shkarkimi i tij i menjëhershëm

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj është përfshirë në një skandal të madh financiarë ky është i përfshirë Robert…

“Skllav, provokator i Novi Sadit”, Berisha përplaset ashpër me Mushkolajn

Një përplasje e ashpër është zhvilluar mes ish-kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha dhe analistit Imer Mushkolaj. Berisha e ka konsideruar…

Ish ministrja Bajrami i kundërpërgjigjet Imer Mushkolajt: Hajnat e 2 milionshit janë në burg

Ish ministrja e Financave, Hykmete Bajrami i është kundërpërgjigjur deklarimeve të analistit, Imer Mushkolaj, i cili ‘e këshilloi’ që të…

Mushkolaj: Nuk ka termine për vaksinim deri më 10 shtator, sepse nuk ka vaksina

Analisti, Imer Mushkolaj, ka reaguar pasi nuk mund të caktohet terminë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Gazeta “Enigma”. Mushkolaj ka…

Mushkolaj reagon për numrin e viktimave me COVID-19

Analisti Imer Mushkolaj ka reaguar pas rasteve të reja të ditës së sotme dhe numrit të viktimave. Përmes një shkrimi…