Dy viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Dy persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri, si pasojë e infektimit me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë…

Infektimi i 90 lojtarëve të Premier Ligës me COVID-19, takohen menaxherët e klubeve, “lojtarët mund të futen në grevë”

Trajneri i Totenhemit, Antonio Conte, thotë se takimi i së enjtes mes menaxherëve dhe Premier Ligës për të diskutuar çështjet…

Tre persona të pavaksinuar kërkojnë trajtim në spitalin e Pejës pas infektimit me COVID

Tre persona të pavaksinuar janë të shtrirë në spitalin e Pejës, ku po marrin trajtim. Kështu kanë bërë të ditur…

Kjo është mosha e 14 personave që humbën jetën nga COVID-19

14 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit. 5 prej viktimave janë burra dhe 9…

Gjashtë raste të infektuara me variantin “Mu” në Greqi

Sipas të dhënave nga Agjencia Kombëtare Greke e Shëndetit Publik (EODY) në Greqi janë regjistruar 6 raste me variantin “Mu”.…

A mund të infektoheni me variantin Delta edhe nëse e keni kaluar COVID-19

Imuniteti i fituar pas një infeksioni të mëparshëm, në shumë raste, i mbron njerëzit nga riinfektimi. Por nëse ndodh që…