Ambasadori gjerman për Radoiçiqin: Dikush dëshiron të hedhë të gjithë fajin vetëm mbi të

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në veri, ku si pasojë e sulmit…

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë: Dëmet shqetësuese për perspektivën ekonomike të Kosovës janë tashmë në horizont

Ambasadori Joern Rohde, përmes një shkrimi në Twitter, ka shprehur shqetësimin e tij për dëmet në perspektiven ekonomike të Kosovës,…

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton…

Detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me ambasadorin gjerman në Kosovë

Bashkëpunimi ekonomik dhe tregtar mes Gjermanisë dhe Kosovës ishin temë diskutimi në takimin që Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin…