Gjithçka që ndodhi gjatë kësaj jave në Kosovë

Mbrëmjen e 26 nëntorit, vendi ynë u trondit nga një sulm me armë zjarri që ndodhi në fshatin Gllogjan të…

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti ka thënë se rritja ekonomike në Kosovë këtë vit do të…

Murati: Buxheti për vitin e ardhshëm pritet të jetë 2.7 miliardë

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka paraqitur Projektligjin për ndarjet buxhetore. Ai ka thënë se këtë vit i kanë përcjellë…

Hajdari: Reciporciteti me Serbinë kur të jemi gati

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari ka paralajmëruar vendosjen e reciprocitetit ndaj mallrave serbe , por se nuk ka…

KEDS: Në Kosovë nuk është rritur çmimi i energjisë elektrike

Zëdhënësi i KEDS-it Viktor Buzhala thotë se në Kosovë nuk ka rritje të çmimit të energjisë elektrike, raporton Gazeta “Enigma”.…

Rritet deficiti tregtar në Kosovë- Nga 267 milionë vitin e kaluar në 355 milionë euro këtë vit

Deficiti tregtar i Kosovës është rritur për 33.3% në muajin tetor të këtij viti, duke shkuar kështu në 355.8 milionë…

Saga me Projektligjin e Pagave, çmimet ekstreme – pagat e pandryshueshme

Derisa vendi po ballafaqohet çdo ditë e më shumë me rritjen ekstreme të çmimeve të produkteve bazike, siç janë mielli…

Paralajmërohet rritja e çmimit të rrymës në Kosovë për më shumë se 30 përqind

Fatura e energjisë elektrike për muajin prill të vitit të ardhshëm, qytetarëve të Kosovës do të mund t’iu vijë mbi…

Të hënën në Kuvendin e Kosovës organizohet tryezë për Ligjin e Pagave

Me organizim të grupit parlamentar të AAK-së, të hënën me fillim nga ora 11:00, në Kuvendin e Kosovës organizohet tryezë…

Reformat e arsimit në Kamenicë, a e “dënuan” qytetarët me humbje Kastratin shkaku i tyre?

Permtimi gjatë fushatës elektorale për ndërprerja e reformës në arsim në Komunën e Kamenicës nga kundërkandidati i tij ndikoi në…