Juventus nis bisedimet për transferimin e Reteguit

Juventusi thuhet se ka hapur bisedimet me agjentët e Genoas dhe sulmuesit të Italisë, Mateo Retegui, përpara një transferimi të…

Juventus gjen pasuesin e Pogbës, ky lojtar do ta mbajë fanellën me numrin 10

Sulmuesi i talentuar turk, Kenan Yildiz thuhet se do të jetë numri 10 i ri i Juventusit pas Paul Pogbas…

Allegri nuk ka shpëtim, italiani do të largohet nga Juventusi pas përfundimit të sezonit

Disa raportime nga mediat e ndryshme italiane kanë pretenduar se Massimiliano Allegri do të mbetet në krye të Juventusit deri…

E ardhmja e Allegrit dhe Rabiot në Juventus është e lidhur me Kupën e Botës për Klube

Juventusi shpreson të konfirmojë vendin e tyre muajin e ardhshëm për Kupën e Botës për Klube të FIFA-s që do…

Tri nënshkrime të fshehura të Juventusit në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit

Juventusi jo vetëm që nënshkroi me Carlos Alcaraz në dy ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit, por gjithashtu…

Zbulohen detajet e transferimit të Tiago Djalos te Juventusi

Juventusi ka arritur t’i siguroj shërbimet e mbrojtësit portugez Tiago Djalo. Pas një lufte të gjatë me Interin, Zonja e…

Lufta për titull në Serie A, Capello tregon favoritin

Fabio Capello beson se Juventusi ende mund t’i bëjë presion Interit në garën për titullin e Serie A. Ish-trajneri italian…

Juventusi vihet pas sulmuesit që është kthyer në hit këtë sezon

Juventusi është i hapur që të shes Dusan Vlahovici verën e ardhshme dhe thuhet se ka identifikuar Victor Bonifacen e…

Lojtari i Juventusit do të mbajë një kamerë në trup gjatë ngrohjes për ndeshjen ndaj Napolit

Të premten mbrëma, kamerat e trupit do të testohen për herë të parë në Serie A dhe njërën prej tyre…

Luciano Moggi: Juventus është për titull, e favorizon kalendari

I intervistuar nga “FantaMaster”, Luciano Moggi, beson se Juventus ka të gjitha mundësitë për të fituar këtë sezon Scudetton e…