Numërohen votat me kusht në Obiliq, ky kandidat prin

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin e votave me kusht në disa komuna të Kosovës. Në komunën e Obiliqit,…

Kandidati për kryetar të Podujevës tregohet modest, nuk shkon me ferrari për të votuar

Kandidati i Nisma-s për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani ka shkuar në këmbë për të votuar, ndonëse para disa ditëve…

ALBAN HYSENI: Bashkë qeverisim nga e hëna, guximshëm, me ndershmëri dhe profesionalizëm për Gjilanin ndryshe (fjalimi përmbyllës)

Alban Hyseni, kandidat për të parin e komunës së Gjilanit nga radhët e Lëvizjës Vetëvendosje, para qytetarëve gjilanas ka përmbyllur…

KQZ nuk e certifikon kandidatin për kryetar të Mitrovicës, Fatmir Hasanin

Komisoni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka certifikuar kandidatin e pavarur, Fatmir Hasani.Hasani fillimisht kishte aplikuar të jetë kandidat për kryetar…

Nis Konventa e LDK-së në Gjilan, nesër zyrtarizohet kandidati për kryetar komune

Ka filluar Konventa solemne dy ditore e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, që është përgatitore për zgjedhjet…

Përparim Rama: Jam apartiak, kryeqyteti kërkon më shumë menaxhim sesa politikë

Përparim Rama, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës ka folur për herë të parë pas zyrtarizimit…