Lajçak thotë se i kërkoi mbështetje opozitës për dialog

Miroslav Lajçak, i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, tha se takimet me partitë opozitare kanë qenë konstruktive.…

Kërkohet të ketë më shumë gra në tryezën e dialogut Kosovë-Serbi

“Në tryezën e dialogut Kosovë – Serbi duhet të ketë më shumë gra dhe ka ardhur koha që kjo të…

Lajçak dhe Palmer nisin takimet në Beograd, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguar i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak , ka nisur takimet e tij në kuadër të…

Lajçak tregon se kur do të mbahet takimi i parë mes Kurtit dhe Vuçiqit

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak në një konferencë për media ka treguar se…