Kurti: Pas 14 shkurtit, korrupsioni nuk mund të jetë i lidhur me Qeveri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se pas 14 shkurtit, korrupsioni nuk mund të jetë i lidhur me Qeveri,…

Kurti komenton rezultatet e zgjedhjeve lokale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar rezultatin zgjedhor pas raundit të dytë të zgjedhjeve në 21  komuna. Kurti ka…

Albin Kurti u bën thirrje qytetarëve për vaksinim

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë thirrje për vaksinim tek qytetarët e Kosovës, raporton Gazeta Enigma. Përmes një fotografie…

Vulin: Kurti do të bëjë gjithçka për t’i ndalur bisedimet dhe do për këtë do ta fajësojë Serbinë

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të bëjë gjithçka…

Kryeministri Kurti priti në takim kryetarin e Bashkësisë Islame, Myftiun Naim Tërnava

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, raporton…

Kurti për çështjen e të pagjeturve: E rëndësishme është që të hapen arkivat shtetërore të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim drejtorin rajonal për Evropë dhe Azi Qendrore i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit…

Kurti: Respektimi i të drejtave të fëmijëve është tregues i demokratizimit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe…