Sot në Kuvendin e Kosovës takohen tri komisione

Sot mblidhen tri komisione në Kuvendin  e Kosovës.Me fillim nga ora 09:00, Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit…

Përfundojnë renovimet në Kuvend, të enjtën mbahet seancë

Në fillim të muajit qershor, salla e Kuvendit të Kosovës, ka filluar të restaurohet.E si rrjedhoj e kësaj, nga ajo…

Glauk Konjufca për ish-kryeministrin britanik: Mik i madh Blair

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair.Në një…

85 deputetë të Kuvendit me asistentë personal, pagat dhe shtesat e tyre arrijnë në 900 € në muaj

Rreth 1 milion € i ka shpenzuar Kuvendi i Republikës së Kosovës për pagat dhe shtesat e asistentëve të deputetëve,…

Ish kryeministri britanik, Tony Blair i drejtohet Kuvendit të Kosovës më 10 qershor

Me 10 qershor ish kryeministri britanik, Tony Blair do të flas në Kuvendin e Kosovësm raporton Gazeta Enigma. Kèshtu u…

Nis procesi gjyqësor për ‘rrahjen e famshme’ në Kuvendin e Kosovës

Ka nisur procesi gjyqësor në rastin për përleshjen e ndodhur më 13 korrik 2023 në Kuvendin e Kosovës. Deputetët e Partisë…

Kryesia e Kuvendit sot mban mbledhje, këto janë pikat

Sot do të mblidhet Kryesia e Kuvendit duke filluar prej orës 10:00, raporton Gazeta Enigma. Në rend të ditës janë…

​Nuk votohet rezoluta për gjendjen në shëndetësi e sigurimet shëndetësore

Kuvendi i Kosovës nuk ka votuar rezolutën për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore, për shkak të mungesës së kuorumit.…

Deputeti i LVV-së Rrahmani s’mori pjesë në votim, s’kalon Projektligji për shëndetin riprodhues

Kuvendi i Kosovës nuk arriti që të votojë në lexim të dytë Projektligjin për shëndetin riprodhues, pasi në seancën plenare…

Miratohet në Kuvend buxheti për vitin 2024, Kurti: 35 për qind më i lartë se në vitin e parë të qeverisjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka kaluar buxheti për vitin 2024, që…