ShBA-ja për Dodikun pas takimit me Putinin: Deklaratat e tij janë absurde dhe qëllimkëqija

Presidenti i Republika Sërpskas në Bosnje e Hercegovinë, Milorad Dodik, gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një takim në Moskë…

Dodik: Asociacioni i Kosovës një ditë do të bëhet Republikë Serbe

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnjë, Milorad Dodik ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka arritur ta kthejë…

Bosnja, në buzë të greminës: Serbët zyrtarizojnë përpjekjen për shkëputje

Ligjvënësit serbë votuan për të filluar punën për tërheqjen e Republikës së tyre autonome Serbe nga forcat e armatosura, sistemi…

Dodik po e çon Bosnjën drejt konfliktit: Kam përkrahjen e Rusisë dhe Kinës

Anëtari serb i presidencës së Bosnjës Milorad Dodik është shprehur se ka ndihmën e presidentit rus Vladimir Putin dhe atij…

SHBA-ja kërcënon Bosnjën me sanksione

SHBA-ja, e cila ka ndërmjetësuar marrëveshjen për paqe në Bosnjë-Hercegovinë më 1995, mund të vendosë sanksione kundër subjekteve që përpiqen…