Kusari-Lila i kundërpërgjigjet kritikave të opozitës për veriun dhe rastin e Berishajt

Shefja e Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila në seancën e Kuvendit të Kosovës i është kundërpërgjigjur kritikave të…

Kusari-Lila viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: U përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, njoftoi këtë të shtunë se ka vizituar ish-luftëtarin e Ushtrisë Çlirimtare…

Kusari-Lila: Kodi civil e ligji i pagave do të trajtohen në sesionin vjeshtor

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka prezantuar sot të arriturat e kuvendit për sesionin pranveror, ku foli…

Kusari – Lila shpjegohet për takimin e Gërvallës me al-Malikin në Turqi

“Dialogu do të ketë ngecje për faktin se Serbia gjithmonë e ka pasur të njëjtin qëllim duke përdorur gjuhën nacionaliste…

Shala: Rënja e sistemit B është paftësi organiziatve dhe ndikim politik në një ndërrmarrje publike

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, në seancën e Kuvendit ku po diskutohet vendimi i Qeverisë për…

Kusari-Lila: Ligji për pagat nuk duhet të diskutohet nën presion

Shefja e Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Projektligji për paga nuk duhet të diskutohet nën…

“Njohja nga Serbia vështirë e parashikueshme kur mund të ndodhë”

Nuk ka asnjë indikator që tregon se mund të ketë zhbërje të Qeverisë, kështu ka thënë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje…

EXIT POLL i Albanian Post: Ardian Gjini vazhdon të jetë kryetar në Gjakovë, mposht Kusari-Lilën

Ardian Gjini nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të vazhdojë të jetë kryetar i Komunës së Gjakovës, meqë sipas…

AAK-ja në Gjakovë ushtron kallëzim penal ndaj Kusari-Lilës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Gjakovë, të enjten, ka dorëzuar një kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në…

Sa vota më shumë është Ardian Gjini përpara Mimoza Kusarit?

Gara mes Ardian Gjinit të AAK-së dhe Mimoza Kusarit të Vetëvendosjes do të jetë njëra ndër më interesantet e rundit…