Murati thotë se është tejkaluar plani i mbledhjes së tatimit në korporata

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka deklaruar të enjten se është tejkaluar plani i mbledhjes së tatimit në korporata. Murati…

Murati nënshkruan vendimin për operacionalizimin e Masës 1.3, vendim ky për mbështetjen e grave në punësim

Ministri i Financave, Hekuran Murati, përmes një postimi në rrjetin sociale “Facebook” ka bërë me dije se ka nënëshkruar vendimin…

Marrëveshja me Hungarinë, Murati: Kosova mund të marrë kredi deri në 62 milionë euro

Komisioni për Buxhet ka miratuar Projektligji për ratifikimin e Amendamentit të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe asaj…

Murati takon bizneset, diskutohet për Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Rozeta Hajdari kanë takuar sot…

Murati: Frikësohem se Kryeministri Kurti nuk ka guxim t’i hyjë procesit të ndryshimit të kufijve

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk ka guxim që t’i hyjë procesit…