Shqipëria pranon 74 mijë e 880 doza të vaksinës Pfizer

Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta…

500 mijë doza të tjera Pfizer brenda vitit në Shqipëri

500 mijë doza të tjera të vaksinave Pfizer do të vijnë në Shqipëri deri në fund të dhjetorit ka thënë…

“Javën e ardhshme nis vaksinimi anti-Covid me njësitë e lëvizshme”

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në Lushnje, ku ka bërë…

Dy ditë vaksinim për qytetarët mbi 18 vjeç në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri, Ogerta Manastirliu, nga qendra e vaksinimit të përqendruar në Vlorë, ka shpallur…

Manastirliu: Fëmijët e lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes njëlloj si ata në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit, por…

​Shqipëri: Mbi 200 mijë qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës

Më shumë se 200 mijë qytetarë në Shqipëri i kanë kryer të dyja dozat e vaksinës dhe janë shumë më…

Shqipëri: 192 mijë qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-COVID

Deri më tani në vendin tonë janë 192 mijë qytetarë që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër COVID.…