Katër pacientë me COVID-19 po trajtohen në ShSKUK

Katër pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 25 post-COVID-19 po marrin trajtim mjekësor në SHSKUK. Me oksigjeno-terapi janë pesë pacientë,…

323 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i…

Asnjë pacientë me COVID-19 në spitalin e Mitrovicës, Gjilanit e Vushtrrisë

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të raportit të datës 9 nëntor…

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID në Kosovë

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se ka rënë dukshëm numri i pacientëve me COVID-19…

Mbi pesë mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në total numri i rasteve…

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në QKUK dhe spitalet rajonale numri i rasteve të konfirmuara…

16 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, dy në gjendje të rëndë

Ka rënë dukshëm numri i pacientëve me Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, raporton Gazeta Enigma. Spitali i përgjithshëm…

Në Gjilan vetëm pesë pacientë me COVID-19 janë në hospitalizim, 35 raste janë aktive

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, ka mbajtur sot takimin e radhës të udhëhequr nga…