Prishtina, Gjilani, Mitrovica dhe Peja në gjendje të rënduar të cilësisë së ajrit, shkak ajri i Saharës

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës, ka dalë me një sqarim mbi situatën e rënduar të cilësisë së ajrit,…

Peja e Trepça synojnë sot fitoret e radhës

Java e 12-të e Superligës së Kosovës në basketboll do të mbyllet sot, pasi të jenë zhvilluar dy ndeshjet e…

The Guardian rendit Pejën në mesin e qyteteve të që duhet vizituar në Evropë

Lexuesit e The Guardian kanë renditur disa qytete në Evropë që janë të pareklamuara dhe që duhet vizituar. Peja nga…

Finalja e parë zhvillohet të mërkurën mbrëma në Pejë

Të hënën është përcaktuar orari i ndeshjeve finale të plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Në finale takohen Peja…

Heshtja e gjykatës karshi dhunës në familje për më shumë se një dekadë

E nisur në vitin 2011, një dosje e dhunës në familje në komunën e Pejës ende nuk ka marrë përgjigje…

Peja hedh dyshime se edhe ndeshja e fundit me Yllin ka qenë e kurdisur

Pas Prishtinës edhe Peja, ka hedhur dyshime se ndeshja e fundit e play-offit në kuadër të gjysmëfinales me Yllin ka…

Vajza 14-vjeçare nga Peja pëson djegie, dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK

Një rast i rëndë ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi bë fshatin Vitomiricë të Pejës, ku në rrethana akoma…

Deklarohet i pafajshëm i akuzuari që qëlloi kushëririn e tij me shtatë plumba në Pejë

Janifer Gashi i cili po dyshohet për vrasjen e kushëririt të tij në fshatin Kryeshec të Pejës, I.G., është deklaruar…

26 persona që morën parcela toke si dhurata nga biznesmeni nga Peja nënshkruajnë peticion kundër Prokurorisë

Prokuroria Themelore e Pejës ka urdhëruar ngrirjen e mbi 80 parcelave në Pejë, Gjakovë, Deçan, Klinë dhe Istog, pasi Gjykata…

Kërcet grushti në mes të pyllit, dy vëllezër rrahin babë e bir në Pejë

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur në Kërstovc të Pejës janë përfshirë në një përleshje dhe për pasojë kanë…